Feb 2020
PUSŠPSN
22

W17 EHF Euro 2015

Kadetky SR čaká pred ME generálka proti Češkám


04.08.2015


Hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska od nedele v Stupave na záverečnej príprave pred ME v Macedónsku


Už len niečo vyše týždňa zostáva do začiatku majstrovstiev Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015), na ktorých sa predstavia aj slovenské reprezentantky. Kadetky SR majú za sebou fázy prípravy v Rumunsku i v Bratislave, najbližšie sa zídu v nedeľu 9. augusta v Stupave, kde absolvujú záverečné sústredenie pred odchodom na kontinentálny šampionát. "Do Rumunska sme cestovali len po dvoch tréningoch. Keďže od marcovej kvalifikácie už uplynula dlhá doba, chceli sme zistiť, na čom sme. Oba priateľské zápasy (17:20 a 27:29, pozn.) boli veľmi kvalitné, ukázali nám nedostatky, na ktorých potrebujeme popracovať. Času na prípravu je veľmi málo, ale snažili sme sa vylepšiť niektoré veci v našej hre. Verím, že sa nám niečo z toho podarilo," uviedla  trénerka SR "17" Marianna Nemčíková. Jej zverenky sa tento týždeň "rozliezli" do svojich domovov, ale v závere víkendu sa už budú hlásiť v Stupave. "V pondelok absolvujeme generálku proti českým rovesníčkam a v utorok večer už cestujeme do dejiska šampionátu," načrtla najbližší program Nemčíková, ktorá nominovala na záverečnú fázu prípravy 18-členný káder. Oproti predchádzajúcim sústredeniam doň pribudla len tretia brankárka Soňa Furgaláková z MHK Bytča. "Snažíme sa pracovať s rovnakým zložením. V porovnaní s úspešnou kvalifikáciou je v ňom aj Aďa Holejová, s ktorou sme nemohli vtedy počítať zo zdravotných dôvodov. Inak je družstvo stále pokope a nechceme ho veľmi obmieňať. Na ME pocestuje osemnásť hráčok s tým, že na zápasovú súpisku ich pôjde šestnásť," dodala k svojmu výberu trénerka mladých Sloveniek. 


Nominácia kadetiek SR na záverečnú prípravu pred ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Macedónsku 
brankárky: Barbora Hanzalíková (HK Štart Trenčín), Mária Goboňová (ŠŠK pri SLŠ Prešov), Soňa Furgaláková (MHK Bytča) 
pivotky: Nikoleta Trúnková, Barbora Zemanovičová (obe HK Štart Trenčín) 
krídelníčky: Nicol Nejedlíková, Terézia Takáčová (obe HK Štart Trenčín), Martina Popovcová (ŠŠK pri SLŠ Prešov), Wanessa Raffasederová (HC Tatran Stupava) 
spojky: Erika Rajnohová, Nina Ušiaková, Katarína Kostelná (všetky HK Štart Trenčín), Františka Solárová, Vladimíra Bajčiová, Adriana Holejová (všetky Iuventa Michalovce), Natália Némethová (UDHK Nitra), Lucia Kovácsová (HC Tatran Stupava), Viktória Vencuriková (ŠŠK pri SLŠ Prešov) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL