20

W17 EHF Euro 2015

Kadeti na turnaji Olympijských nádeji v Poľsku bez bodu

09.08.2015

Mladí Slováci podľahli vo svojom prvom zápase domácim Poliakom 29:26 na turnaji Olympijských nádeji, ktorý sa hrá v Chorzowe. Maďari poľahky zdolali Českú republiku 31:19 (16:12).

Poliaci nastúpili proti Slovákom bez troch opôr, ktoré sú momentálne na MS juniorov. Mladí Poliaci hrali dobre v útoku, vďaka čomu si vytvorili slušný polčasový náskok o sedem gólov. Slováci zbrane nezložili a druhé dejstvo vyhrali v pomere 9:13, čo však na zvrat v zápase nestačilo. V ďaľšom zápase prvého dňa turnaja maďarskí rovesníci nedali Čechom šancu a s prehľadom zvíťazili 31:19 (16:12).
Mladí Slováci vo svojom druhom vystúpení nestačili ani na silných Maďarov a podľahli im v pomere 35:22 (22:11). Česi do svojho druhého zápasu zmobilizovali po prehre s Maďarmi sily a zdolali Poliakov 30:22 (15:6).
Mladí Slováci v poslednom meraní síl na turnaji nedokázali zvíťaziť ani nad rovesníkmi spoza rieky Moravy, ktorým podľahli dnes 19:25 (10:14). Tak isto ani domáci výber Poľska si nevedel poradiť s Maďarmi, aj keď to v polčase vyzeralo nádejne za stavu 13:13. Maďari vyhrali 27:29 (13:13) a záverečnom zúčtovaní sa stali aj celkovými víťazmi turnaja.