25

Slovenské kadetky na úvod nestačili na Nórky

13.08.2015

Nórsko - Slovensko 35:27 (15:13)

Slovenské hádzanárske reprezentantky vstúpili do turnaja majstrovstiev Európy hráčok do 17 rokov v macedónskom Skopje (13. - 23. 8. 2015) prehrou. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej podľahli v piatkovom zápase D-skupiny rovesníčkam z Nórska po nádejnom polčase (13:15) osemgólovým rozdielom 27:35. Najmä druhý polčas bol zlomový pre slovenské kadetky, kedy začali robiť  chyby v útočnej fáze, na čo mladé Nórky ešte zareagovali rýchlymi kontrami a postupne gólovo odskakovali až na konečných osem gólov.
Marianna Nemčíková (trénerka SR "17"): "Dievčatá nepodali zlý výkon, ale dnes sa zdolali viac-menej samy. Ešte prvom polčase hrali to, čo sme chceli. Urobili sme však až 23 technických chýb, čo Nórky využívali na rýchle protiútoky a nemilosrdne nás trestali. Dať 27 gólov Nórsku nie je málo, ale veľa sme inkasovali po ľahkých zaváhaniach a stratených loptách. Nejaká nervozita bola v úvode vidieť na dievčatách, na takomto šampionáte hrajú prvýkrát a zo začiatku sa oťukávali. Potom to už bolo v tomto smere v pohode. Darilo sa nám prenikať cez obranu súpera, vybojovali sme desať pokutových hodov. Samozrejme, zvonka sa nám presadzovalo ťažšie, bolo to tam zabarikádované. V piatok nás čaká proti Dánkam podobný štýl, ale nevzdávame sa. Zajtra je nový deň a my pôjdeme do toho opäť naplno."

Mladé Slovenky budú mať druhú šancu zabodovať v piatok 14. 8., keď ich čaká ďalší severský protivník. Stretnutie s Dánkami, ktoré vyhrali na úvod nad Maďarkami, sa začne o 17.00 h.

Zostava a góly SR "17": Hanzalíková, Goboňová - Trúnková, Zemanovičová 3, Nejedlíková 1, Takáčová, Popovcová, Raffasederová, E. Rajnohová 8, Ušiaková 2, K. Kostelná 4, Solárová 1, Bajčiová 1, Holejová 6, L. Kovácsová 1, Vencuriková
pok. hody: 3/3 - 10/7, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Simone a Monitillo (obaja Tal.), 50 divákov

Výsledky - ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Macedónsku - D-skupina - 1. kolo - štvrtok:

Ďalší program D-skupiny:
piatok 14. 8.: Slovensko - Dánsko (17.00), Maďarsko - Nórsko (19.00)
nedeľa 16. 8.: Dánsko - Nórsko (17.00), Maďarsko - Slovensko (19.00)

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí na majstrovstvách Európy v hádzanej hráčok do 17 rokov v macedónskom Skopje (13. - 23. 8. 2015):