20

ME17: Slovenské kadetky v Skopje o 13. miesto

21.08.2015

Slovensko - Macedónsko 26:17 (12:6)

Slovenské hádzanárky môžu na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v macedónskom Skopje (13. - 23. 8. 2015) skončiť na 13. mieste. K dosiahnutiu tohto umiestnenia sa priblížili v piatok, keď v stretnutí o 13. - 16. priečku vyhrali nad domácimi Macedónčankami presvedčivo 26:17 (12:6). Pre mladé Slovenky to bol druhý víťazný duel na šampionáte. Tretí budú môcť pridať v sobotňajšom záverečnom vystúpení, v ktorom sa od 15.30 h stretnú s Portugalčankami. S nimi majú pomerne čerstvú pozitívnu skúsenosť, v utorok ich zdolali 27:24.
Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej hneď od úvodných minút naznačili svoje ambície v tomto zápase. Ujali sa do vedenia 7:1 a držali opraty duelu vo svojich rukách. Najvýraznejší náskok v I. polčase mali za stavu 11:4, po 30 minútach hry mali k dobru šesť gólov (12:6). Reprezentantky SR aj po zmene strán udávali tón, na začiatku štyrmi presnými zásahmi zveľadili svoje vedenie na dvojciferné (16:6) a ani v ďalšom priebehu nedovolili hostiteľkám zdramatizovať duel.

Výsledky - ME 2015 hádzanárok do 17 rokov v Macedónsku - o 13. - 16. miesto - piatok:
Zostava a góly SR "17": Hanzalíková, Furgaláková - Trúnková, Zemanovičová 2, Nejedlíková 1, Takáčová 2, Popovcová 4, Raffasederová 1, E. Rajnohová 2, Ušiaková 2, K. Kostelná 4, Solárová, Holejová 1, N. Némethová 2, L. Kovácsová 3, Vencuriková 2
pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčené: 2 - 9, ČK: Velková (Maced.) za tri vylúčenia, rozhodovali: M. Bennaniová a S. Bennaniová (obe Švéd.), 100 divákov

Marianna Nemčíková (trénerka SR "17"): "Proti Macedónsku, ktoré nepatrí medzi súperov z rangu najsilnejších, sme sa chytili už od začiatku a potom to už bolo v pohode. Dali sme šancu aj hráčkam, ktoré doteraz hrali menej. Premiéru na šampionáte absolvovala Némethová. Dievčatá úlohu zvládli a ušetrili sme aj nejaké sily na zajtra. Proti Portugalsku chceme zopakovať výkon z nedávneho úspešného vzájomného súboja."