28

Prešov na úvod SEHA League víťazne

02.09.2015

RK Maks Strumica (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 24:31 (10:14)

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili do 5. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League", keď v stredajšej predohrávke 6. kola zvíťazili na pôde macedónskeho nováčika súťaže RK Maks Strumica 31:24 (14:10).
V úvode boli vo vedení hráči Strumice, po štvrťhodine hry vyhrávali 5:3. Prešovčania však vzápätí štyrmi presnými zásahmi otočili skóre na svoju stranu (7:5), v ďalšom priebehu I. polčasu zvýšili svoj náskok na päť gólov (14:9), ale posledné slovo pred prestávkou mali domáci. Šarišanom po zmene strán stačilo jedenásť minút, aby ešte zveľadili svoje vedenie na "bezpečný" osemgólový rozdiel (21:13). Macedónsky tím potom síce skorigoval na 20:25, ale Tatran už zdramatizovanie duelu v Skopje nepripustil. Najlepším strelcom hostí bol sedemgólový český krídelník Tomáš Číp.
Zverenci trénera Rastislava Trtíka, pre ktorého to bola úspešná premiéra v SEHA League, majú po úvodnom vystúpení na konte 3 body, vďaka čomu sa v neúplnej tabuľke dostali k maďarskému Veszprému na líderskú pozíciu. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie v tejto súťaži predstaví v sobotu 5. septembra o 18.00 h, keď vo svojej Tatran handball aréne privíta v rámci 2. kola ďalšieho nováčika - srbský RK Spartak Vojput.

Výsledok - streda - SEHA Gazprom League 2015/2016 - predohrávka 6. kola:
Najviac gólov: Pecakovski 9/4, Dimitrijeski 7 - Číp 7, Furlan 5, Antl 5/1
Pok. hody: 7/4 - 3/3, vylúčení: 2 - 5, rozhodovali: Jurinovič a Mrvica (obaja Chorv.)