Máj 2024
PUSŠPSN
30

W17 EHF Euro 2015

Web v novom šate


04.09.2015V najbližších hodinách, dňoch, Slovenský zväz hádzanej prinesie komplexné spravodajstvo najmä o dianí v slovenskej hádzanej na novom portáli. Infoservis z hádzanej bude možný sledovať na webportáli www.slovakhandball.sk, (presne: novy.slovakhandball.sk), ktorý sa stane súčasťou momentálne implementovaného nového informačného systému SZH a prinesie od novej sezóny nielen prepracovanejšie online zápisy zo zápasov Extraligy mužov a interligy žien, kompletný a promptnejší výsledkový servis a iné zaujímavé informácie, Redizajnovaný nielen obsahom ale aj grafikou nový portál prinesie naďalej informačný servis z klubov a regionálnych zväzov. Nový informačný systém prinesie aj možnosť priamej komunikácie klubov a zväzov so svojimi členmi a fanúšikmi modernými, jednoducho dostupnými, prostriedkami pomocou intraktívnych informačných technológií navrhnutých od spoločnosti Unionsoft. Okrem toho história a archív “starého webu” budú prirodzene zálohované a stále dostupné užívateľom. Dostupnosť – archív bude súčasťou  nového redizajonvaného webportálu.

Slovenský zväz hádzanej spúšťa dňom 4. septembra 2015 redizajonvaný obsahom, vizualizáciou a funkčnosťou nový  webportál www.slovakhandball.sk (presne: novy.slovakhandball.sk).

“Od novej verzie webportálu očakávame niekoľko prínosov a počítame, že toto živé médium aj ako nový informačný systém bude slúžiť účelu: Elektronizácia matriky SZH, pomocou ktorej je možné vykonať registráciu, prestup alebo hosťovanie takpovediac z tepla obývačky. Už nebude potrebné riešiť tieto úkony osobne v sídle SZH. Digitalizácia a spracovanie dát uľahčí prácu všetkým, predovšetkým klubom. Samozrejme, ako všetko nové so sebou prináša viac trpezlivosti a postupne vyšperkovanie niektorých vecí, ale jednoznačne je v tomto systéme výrazne vyšší potenciál. Treťou oblasťou inovácií je nový online zápis, ktorý prináša kvalitnejšiu prepracovanosť štatistických údajov a následných vyhodnotení. Zároveň táto verzia je funkčná i offline a to v prípade poruchy alebo nedostupnosti siete. Od súťažného ročníka 2016/2017 už počítame s tým, že online zápisy budú zo všetkých súťaží riadených SZH. A na toto bude nadväzovať tým pádom aj promptnejší výsledkový servis,” uviedol to najpodsatnejšie so spustením nového webportálu Peter Brunovský, riaditeľ súťaži SZH a koordinátor pre medzinárodné prestupy.

Štart Extraligy mužov s novým webom
Slovenský zväz hádzanej štartuje nový súťažný ročník Extraligy mužov 2015/2016 a s ním nový redizajnovaný webportál venovaný hádzanej nielen na Slovensku. Rozhodnutie vynoviť webstránku bolo o to vážnejšie, že  nie iba vizuálna rovina potrebuje oživiť, ale prechod na živšie médium si vyžiadalo implementáciu moderných funkčných prvkov. To sa bude postupne prejavovať nielen v publikovaní ale aj prenosoch výsedkového servisu. Pilotná časť vynoveného webportálu štartuje spoločne s úvodným zápasom 1. kola Extraligy mužov 2015/2016 ŠKHá Agrokarpaty Pezinok  - HC Štart Nové Zámky (19:30 hod.)

Online zápis v novom šate
Refreshom, redizajnom a ďalšími technickými, funkčnými zmenami  prešli aj tzv. online zápisy zo zápasov, ktoré premietali priebežný stav z aktuálnych stretnutí Extraligy mužov a WHIL). Víziou je, aby sa online zápis preniesol aj na všetky ostatné nižšie súťaže. Dôsledkom, čoho budú expresnejšie prenášané výsledky do výsledkového servisu priamo do nového webportálu SZH.

Informačný systém SZH a Matrika SZH
Informačný systém bude bránou pre užívateľov, členov no predovšetkým vstupom pre realizáciu dôležitých úkonov, ktoré súvisia  ako s formálnymi zväzovými záležitosťami tak s databázou Matriky SZH. Matrika SZH prešla rekonštrukciou a tak isto digitalizáciu a úkony s ňou sú v tejto chvíli na ceste komplexnej elektronizácie  a alektronického spracovávania informácií a dát. Vstup do IS SZH bude nielen podmienený ale hlavne umožní členom vykonávať registrácie, tranfery, prestupy a ďalšiu agendu prostredníctvom online komunikácie. Prirodzene, IS SZH bude sprístupnený zúženému okruhu členov a kontrolovaný bude správcovstvom SZH.


Web v novom šate
Redizajn webu uchováva základnú požiadavku a to byť vzdušný a čiateľný, nepreplnený rôznymi rušivýmu grafickými prvkami. Tomu bolo jasne podmienené umiestňovanie a členenie grafiky a widgetov s funkčnosťou. Použitá grafika – template (šablóna) má slúžiť výlučne obsahu. A napriek tomu, že informácií zo spektra ako je fenomén hádzaná je skutčne veľa, bude uchovaný a umožnený prístup do archívu predchodcu jednoduchou cestou. Stačí si kliknúť. Redizajn webu počíta s takou samozrejmosťou ako je aj prístup na sociálne siete, resp. implementácia „ plug-inu“ facebook profilu SZH.

Tak isto nový webportál počíta s využitím nástrojov pre marketingové účely SZH. Novinkou je responzívne zobrazenie, ktoré umožní bez väčších komplikácií zobrazenie a lepšiu čitateľnosť webovej stránky na smartfónoch či tabletoch, LCD paneloch a podobne. To zamená byť dostupnejší a komfortnejší širokému spektru návštevníkov aj vo svete mobility.
Je len otázkou času, ako toto nové redizajnované živé médium s ďalšími technickými finesami sa začne rozvíjať, pracovať a hlavne slúžiť účelu. Všetko chce svoj čas a samozrejme príležitosť, aby skutočne nový webportál www.slovakhandball.sk (presne: novy.slovakhandball.skmohol reálne pracovať a fungovať pre širokú verejnosť a bol skutočne nový obsahom a informáciami.
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL