Sep 2022
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

MS: Slováci odcestovali na svetový šampionát, chcú prekvapiť


12.01.2011


Radoslav Antl (krídelník SR): "Myslím si, že vo Švédsku môžeme prekvapiť. Ideálne by bolo hneď v úvode vziať nejaký ten bodík favoritom našej skupiny, čiže Poliakom a Švédom".


BRATISLAVA 12. januára (SITA) - Streda je pre slovenských reprezentantov v hádzanej dlhoočakávaným dňom presunu do dejiska nadchádzajúcich majstrovstiev sveta - švédskeho Göteborgu. Krátko po pol druhej popoludní reprezentanti nasadli v Bratislave do pripraveného autobusu a nabrali smer Budapešť, odkiaľ sa cez Frankfurt nad Mohanom letecky presunú do Göteborgu. Tam ich od piatka čaká v rozpätí siedmich dní päť náročných zápasových konfrontácií, ktoré ukážu, kam Slovensko patrí v súčasnej svetovej mužskej hádzanej.

   "Šampionát sa blíži a v nás už začínajú prevládať pocity očakávania. V prvom rade je to veľká radosť, že tam môžeme byť a budeme aj my účastníkmi tejto veľkej slávnosti hádzanej. Samozrejme, je tam aj určitá nervozita a zodpovednosť voči našim fanúšikom aj nám samým, lebo určite nejdeme na výlet," referoval o svojich pocitoch krátko pred odchodom skúsený pivot Andrej Petro. Najlepší reprezentačný kanonier, krídelník Radoslav Antl, ho doplnil: "Svojho času som v reprezentácii skončil, ale vrátil som sa a vôbec to neľutujem. Bol to výborný krok prísť späť do tejto skvelej partie. Myslím si, že vo Švédsku môžeme prekvapiť. Ideálne by bolo hneď v úvode vziať nejaký ten bodík favoritom našej skupiny, čiže Poliakom a Švédom. Potrebný bude aj kus šťastia a najmä musíme odohrať kvalitné zápasy."

   Slovenská výprava odletí o 19.05 z Budapešti do Frankfurtu nad Mohanom a odtiaľ potom do Göteborgu, kde je plánovaný prílet o 23.20 h. Slováci sa na majstrovstvách sveta predstavia v základnej D-skupine spolu s výbermi Poľska, Argentíny, Čile, Kórejskej republiky a domáceho Švédska. Najlepšie tri družstvá zo základnej skupiny postúpia do jednej z dvoch štvrťfinálových skupín hlavnej fázy a zverenci Zoltána Heistera by medzi nimi nechceli chýbať. Do šampionátu vstúpia Slováci v piatok 14. januára o 20.15 h zápasom s Poliakmi, ktorí sú obhajcami bronzových medailí spred dvoch rokov.SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL