Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola WHIL 2010/2011.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011 - ženy - 14. kol

HC Britterm Veselí nad Moravou - DHK Baník Most 36:33 (16:13)

Najviac gólov: Drotárová 7, Súkenníková 7 - Martínková10, Beňušková 6/3
Pok. hody: 2/2 - 5/4, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: Hanák a Kosmák (obaja ČR), 300 divákov.
Diváci na Morave boli svedkami priemerného stretnutia. Domáce hráčky si udržiavali po celý zápas dvojgólové vedenie a nakoniec zaslúžene triumfovali.

Sokol Poruba - HC Zlín 25:25 (14:14)

Najviac gólov: Hrbková 7, R. Tomečková a Richvalská po 5 - Poznarová 9, Salčáková a H. Štěrbová po 4
Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Simu a Nesvadba (obaja ČR), 300 divákov.
Zlín vstúpil do zápasu dobre, získal dôležité vedenie, ale Poruba postupne ukrajovala z jeho náskoku. Hostky začali lepšie aj v druhom polčase, ale napokon prišili až o svoje 6-gólový náskok.

DHK Olomouc - ŠKP Bratislava 27:19 (11:7)

Najviac gólov: Fabíková 7, Ružičková 4/3, Huráňová a Hejtmánková po 4 - Kertészová 4, Kochanová a Štetáková po 3
Pok. hody: 5/3 - 2/0, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Kohout a Novák (obaja ČR), 220 divákov
V prvom polčase videli dve stovky divákov vyrovnané stretnutie, hoci domáce si napokon vybojovali 4-gólový náskok. Po zmene strán však ovládli ihrisko domáce hádzanárky na čele s vynikajúcou brankárkou Raníkovou.

HK Slovan Duslo Šaľa - Casta Sokol Písek 31:31 (16:14)

Najviac gólov: Dubajová 7, S. Szarková 7/1 - Borovská 8, Luzumová 7/1
Pok. hody: 7/5 - 1/1, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 400 divákov.
V Šali videli diváci dramatický zápas až do posledných sekúnd. Keď už sa zdalo, že hosťujúce hráčky zvíťazia, vyrovnali Šalianky dve sekundy pred koncom stretnutia.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 26:32 (11:16)

Najviac gólov: A. Tóthová 9/3, Z. Bahýlová 3 - Tobiášová 9/2, Hollá 7, Kalaninová 6
Pok. hody: 8/4 - 2/2, vylúčené: 5 - 2, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 400 divákov
Úvod stretnutia do svojich rúk vzali Bánovce, v 11. minúte vyhrávali šokujúco 6:0. Potom začali Michalovce doťahovať, do 18. minúty sa domáce držali. Od 25. minúty bol zápas vyrovnaný, potom si však Michalove vypracovali náskok, ktorý v druhom polčase postupne zvyšovali. Bánovčanky v závere ešte výsledok skorigovali.

TJ Házená Jindřichov Hradec - HK Danlog Partizánske 22:28 (11:13

)Najviac gólov: Bubeníková 6, Pilařová 4/3, Zbořínková 3 - Ščasná 7, Košíková 6, Michnová 5/1
Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 7 - 4, ČK: Pilařová (J. Hradec) za tri vylúčenia, rozhodovali: Skružný a Kavulič (obaja ČR), 330   divákov
Prvých desať minút to bolo vyrovnané stretnutie, Partizánske si však potom vytvorilo mierny náskok a malo aj dobrý vstup do druhého polčasu. V 44. minúte hostia ušli šnúrou štyroch gólov a hoci sa domáce snažili v závere doťahovať, na ohrozenie Sloveniek to nestačilo.

DHC Slavia Praha - HK Štart Trenčín 37:26 (21:12)

Najviac gólov: K. Černá 8, Keclíková 7, Kutlvašrová a Jedličková po 6 - Rajnohová 7/5, Birkušová 6, Žideková 3
Pok. hody: 4/2 - 6/5, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Novotný a Větrovský (obaja SR), 150 divákov.
V nedeľňajšom zápase sa zrodilo pohodové víťazstvo Slavie nad sympatickým tímom Trenčína. Hostky sa chceli vyrovnať lídrovi interligy najmä kombinačnou hrou, ale väčší dôraz Pražaniek pri zakončovaní akcií znamenal ich jasné víťazstvo.