Dec 2022
PUSŠPSN
2

W17 EHF Euro 2015

Dejiskami MS 2015 Dánsko a Katar


27.01.2011


Katar získal po futbalových MS aj mužský hádzanársky svetový šampionát. Ženy bude hostiť Dánsko.


MALMÖ 27. januára (SITA) - Hádzanárske majstrovstvá sveta v roku 2015 zavítajú v kategórii žien druhýkrát do Dánska a u mužov premiérovo do Kataru, ktorý po futbalových MS 2022 získal právo usporiadať aj ďalšie vrcholné športové podujatie.

   Rada Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) na svojom štvrtkovom zasadnutí vo švédskom Malmö počas 22. MS mužov rozhodla, že ženský šampionát sa po 16 rokoch opäť uskutoční v krajine na severe starého kontinentu a mužský po 18 rokoch znovu v Ázii. Prezident IHF Hassan Mustafa oznámil verdikt pred zástupcami vyše 100 médií. Dánsko bolo jediným uchádzačom o MS hádzanárok, keďže Kórejská republika stiahla svoju kandidatúru. Okrem Kataru sa o svetový šampionát hádzanárov uchádzali aj Nórsko, Francúzsko a Poľsko. Štyria potenciálni organizátori prezentovali svoje kandidatúry vo štvrtok predpoludním. "Všetky prezentácie mali veľmi dobrú úroveň, preto bolo rozhodovanie medzi štyrmi hádzanárskymi krajinami veľmi tesné," uviedol Mustafa, ktorý o dejisku nehlasoval. 

V roku 2011 sa uskutočnia MS žien v Brazílii, v roku 2013 sa muži predstavia v Španielsku a ženy v Srbsku.SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL