20

Favoriti idú v pohári ďalej

05.02.2011

Prešov, Považská Bystrica, Nové Zámky a Hlohovec semifinalistami SP hádzanárov 2010/2011

BRATISLAVA 5. februára (SITA) - V sobotňajších štvrťfinálových zápasoch Slovenského pohára hádzanárov sa presadili favorizované tímy, ktoré si vybojovali postup na budúcotýždňový záverečný turnaj. Najjednoduchšiu úlohu mal práve jeho organizátor MŠK Hlohovec, keď na palubovke Slovana Modra, jediného prvoligistu medzi štvrťfinalistami, zvíťazil 32:12. Jednoznačné víťazstvo dosiahol aj Tatran Prešov v Košiciach nad 1. MHK (32:21), hoci obhajca lanského prvenstva viedol v polčasovej prestávke len 13:12. Hráči HC Štart Nové Zámky sa trochu potrápili, ale prekážku v podobe HK Topoľčany napokon prekonali (33:29). Najvyrovnanejší duel sa hral podľa očakávania v Bratislave, kde domáci ŠKP podľahol MŠK Považská Bystrica len o dva góly (30:32). O zložení semifinálových dvojíc rozhodne žreb. Dejiskom semifinálových zápasov a finálového duelu, ktoré sú na programe 12. - 13. februára 2011, bude hlohovecká hale na Zábraní.

Hádzaná - Slovenský pohár mužov 2010/2011 - štvrťfinále (hralo sa na 1 zápas):

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 30:32 (16:21), P. Bystrica postúpila do semifinále

Najviac gólov: Kucharík 7/2, Štepanovský 5, Mikuš 5 - Ľ. Ďuriš 8/5, Firit 6, Vallo 6/2, 100 divákov

1. MHK Košice - Tatran Prešov 21:32 (12:13), Prešov postúpil do semifinále

Najviac gólov: Farkašovský 6 - Krištopans 6, 300 divákov

HC Štart Nové Zámky - HK Topoľčany 33:29 (16:14), N. Zámky postúpili do semifinále

Najviac gólov: Bakos 7, Sivák 7, Kleis 5 - Masaryk 7, Bačík 6, Mokriš 5, 300 divákov

Slovan Modra - MŠK Hlohovec 12:32 (6:14), Hlohovec postúpil do semifinále

Najviac gólov: Tschur 4 - Kasagranda 6, Miženko a Vlčko po 5, 250 divákov

Záverečný turnaj Slovenského pohára (12. - 13. 2. 2011): semifinále a finále (usporiadateľ MŠK Hlohovec)