12.02.2011

MŠK Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 35:30 (16:14)

Hlohovec 12. februára (SITA) - Slovenský pohár mužov 2010/2011 - semifinále:

MŠK Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 35:30 (16:14) - do finále postúpil Hlohovec

Najviac gólov: F. Zaťko 9/1, S. Mažár 6/3, Bočkay 5 - Sivák 7, Kleis a Szücs po 6
Pok. hody: 7/5 - 3/3, vylúčenia: 6 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 400 divákov

Hlohovčania si v I. polčase vypracovali štvorgólový náskok, o ktorý prišli v 22. min po vyrovnávajúcom góle Kleisa na 10:10. O dve minúty neskôr sa Novozámčania dostali prvýkrát v zápase do vedenia, keď na 12:11 v ich prospech upravil Szapu. Tréner domácich Jurajov si vzápätí zobral oddychový čas a jeho zverenci, z ktorých vynikol autor 6 gólov F. Zaťko, v zostávajúcom čase pred prestávkou naklonili stav na svoju stranu (16:14).

Hlohovcu vyšiel vstup do druhého dejstva, keď už v 38. min vyhrával 23:18. Hosťom nepomohol ani oddychový čas kouča Hatalčíka a ich gólové manko sa v nasledujúcej desaťminútovke takmer zdvojnásobilo (21:30). Novozámčania potom síce znížili na 26:31, ale domáci si už nenechali ujsť postup do finále proti Prešovčanom a nad svojím semifinálovým protivníkom zvíťazili 35:30.