25

W17 EHF Euro 2015

Partizánske vyhralo v Trenčíne

19.02.2011

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Womenďs Handball International League) 2010/2011:

Najväčším prekvapením sobotňajšej porcie zápasov 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) bolo víťazstvo Partizánskeho v Trenčíne. V susedskom derby rozhodla o nečakanom triumfe hosťujúceho celku jeho najlepšia strelkyňa Klaudia Michnová, ktorá tri sekundy pred klaksónom vsietila víťazný gól znamenajúci dvojbodový zisk. Ten poriadne zamotal situáciu na chvoste slovenskej časti tabuľky, keď práve Partizánske sa dotiahlo na Trenčín s už iba dvojbodovým odstupom. Prekvapenie sa dlho rodilo aj v Šali, kde domáce spočiatku prekvapujúco ťahali za kratší koniec proti nováčikovi z Poruby. Ten prišiel o vedenie až v 49. minúte a Duslo napokon zápas doviedlo do víťazného konca. To sa pre zmenu opäť nepodarilo úradujúcemu majstrovi z Bratislavy, ktorý tentoraz nepochodil na juhu Čiech a v Písku prehral 20:27. Pre ŠKP je to už deviata pre hra v sezóne a zverenky trénera Petra Olšavského musia pridať, ak sa nechcú strachovať o účasť v play-off.  V 19. kole sa kvôli chrípke nehral súboj vo Veselí nad Moravou, kde mali hostiť nováčika z Bánoviec nad Bebravou. V nedeľu bude v akcii michalovská Iuventa, ktorá sa o 17.00 hod. predstaví v šlágri kola na palubovke štvrtého Zlína.

HK Štart Trenčín - HK Danlog Partizánske 25:26 (12:16)
Najviac gólov:
Birkušová 6/2, Šáteková 6, Rajnohová 5/2 - Michnová 11/6, Blažeková 9, Košíková 4. Pok. hody: 5/4 - 7/6, vylúčené: 6 - 4, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 300 divákov.

Úvod zápasu patril domácim. Potom prevzali taktovku hosťujúce hráčky a nepustili počas celého stretnutia domáce do vedenia. Najväčší náskok v dueli bol na konci prvého polčasu, keď Partizánske viedlo 16:12. V druhom polčase sa domáce dostali na dostrel, ale nepremieňali vyložené šance, čo sa im vypomstilo. V závere domáce hráčky vyrovnali, ale tri sekundy pred koncom Michnová strelila gól a Partizánske zvíťazilo v Trenčíne 26:25.

HK Slovan Duslo Šaľa - Sokol Poruba 32:28 (14:16)
Vidiečanová a Bérešová po 7 - Adámková 6, R. Tomečková 5. Pok. hody: 5/1 - 6/4, vylúčené: 7 - 6, rozhodovali: Cipov a
Pastierik (obaja SR), 400 divákov.

Lepšie začali domáce hráčky, potom sa začal presadzovať súper, ktorý viedol až do 49 min. Domáci tím však napokon aj so šťastím zvíťazil 32:28.

TJ Sokol Písek - ŠKP Bratislava 27:20 (15:9)
I. Luzumová 6/1, Borovská 5, Salačová 4 - Globanová 4, Štetáková 4, H. Janšáková 4/2. Pok. hody: 1/1 - 5/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 230 divákov.

Domáce družstvo si celý zápas udržiavalo 5 až 7-gólový náskok a jeho víťazstvo bolo absolútne zaslúžené.

DHK Baník Most - TJ Házená Jindřichov Hradec 30:20 (19:6)
Martinková 7, Tomášková, Beňušková, Schererová a Kylarová po 5 - Kohoutová a Krupicová po 4, I. Matoušková a Bubeníková 3. Pok. hody: 2/1 - 4/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Kohout a Vaník (obaja ČR), 350 divákov.

Stretnutie malo jednoznačný priebeh už po prvom polčase, keď bol rozdiel v 18. min jedenásťgólový. Domáce hráčky nemali problém doviesť zápas do víťazného konca a napokon triumfovali zaslúžene 30:20.