18

V prvoligovom šlágri prehra druhej Šale

20.02.2011

V sobotu odštartovala prvá hádzanárska liga mužov odvetnou časťou a v rámci dvanásteho kola sa udialo najväčšie prekvapenie v Michalovciach, kde neuspela v tabuľke druhá Šaľa.

V sobotu odštartovala prvá hádzanárska liga mužov odvetnou časťou a v rámci dvanásteho kola sa udialo najväčšie prekvapenie v Michalovciach, kde neuspela v tabuľke druhá Šaľa. Potrápila sa aj vedúca rezerva Prešova, ktorá v Malackách zvíťazila rozdielom jediného gólu 31:30.
Video tréner Šale: Do posledného miestečka zaplnená GPH aréna v Michalovciach bola zvedavá hlavne na to, ako sa domáci tím predstaví už pod taktovkou trénera Pavla Jana. Práve on pred vyše dvoma rokmi nahradil na lavičke extraligových Nových Zámkov Petra Sporneho, ktorý je pre zmenu koučom Šale.

Prvý polčas priniesol vyrovnanú hádzanú, do trinástej minúty padlo iba päť gólov a na ukazovateli skóre svietil stav 3:2. Zemplínčanom sa podaril prvý trhák medzi 21. a 25. minútou, po ktorom trojgólovou šnúrou získali vedenie 9:6. Trojgólovým rozdielom skončil aj prvý polčas (10:7). Hosťom však stačilo úvodných osem minút druhého dejstva na to, aby po sérii štyroch gólov opäť získali vedenie (10:11). Práve vtedy sa winLand vzchopil a od stavu 14:13 v 43. minúte získal za osem minút kľúčový náskok (18:13). Šaľanom sa síce ešte podarilo skorigovať na rozdiel troch gólov (v 55. minúte 19:16), ale záver patril domácim, ktorí následne šnúrou štyroch gólov získali rozhodujúci náskok (23:16), čím rozhodli o prekvapení na účet jedného z ašpirantov na extraligový postup.

Štatistika

Michalovce - Šaľa 25:19 (10:7)
Pred 400 divákmi rozhodovali Daňo a Benčo. Pok. hody: 7/3 - 3/1, vylúčení: 8 - 10.

HC winLand: Serečun, Bumbera - Gamrát 8/2, Kysel, Dani, Frajkor 7/1, Regenda 1, Kučera, M. Gargulák, Oblažný, Krajňák 4, Lörinc, Cibere, Pilník 5.

DUSLO: Kanás, Just, Repáň - Roman, Mojzes 4, Horváth 3/1, Kelemen, Šeben, Szalay, Krajčovič 1, Kanás, Michal Fázik 2, Tóth, Vereš 5, Matej Fázik 4.

Zvyšné výsledky 12. kola: ŠKP "B" Pezinok - Levoča 39:32 (18:18), ŠKHá Per Dormire Dubnica - Trebišov 30:24 (18:12), Bojnice - Stupava 32:24 (17:9), Martin - Modra 26:27 (14:16), Malacky - Prešov "B" 30:31 (14:12).

Program 13. kola,  sobota 26.2. 2011: Levoča – Dubnica nad Váhom (17.00), Modra – Prešov B (18.00),Duslo Šaľa – Bojnice (18.00), Trebišov – HAKM Michalovce (18.30),  Stupava – Martin (19.00). Nedeľa 27.2. 2011: ŠKP B  Bratislava – Malacky (16.00).