19

V šlágri WHIL prehra Iuventy

20.02.2011

V dvoch nedeľňajších súbojoch 19. kola ženskej WHIL sa zrodila prehra Michaloviec v Zlíne a víťazstvo pražskej Slavie nad Olomoucom.

V dvoch nedeľňajších súbojoch 19. kola ženskej WHIL bol v akcii jediný slovenský zástupca. Druhá Iuventa Michalovce sa predstavila na palubovke štvrtého Zlína, kde napokon po dramatickom závere prehrala rozdielom dvoch gólov 33:35. Zverenky trénera Dušana Daniša prehrali po druhýkrát za sebou a po predošlom neúspechu v Olomouci aj tentoraz vyšli na Morave naprázdno. Zemplínčanky si môžu spytovať svedomie predovšetkým za herný prejav v prvom polčase, v ktorom inkasovali až 22 gólov, teda toľko, koľko doposiaľ v tomto ročníku ani raz. Napriek tomu si Iuventa udržala v tabuľke druhú priečku, aj keď jej manko na vedúcu Slaviu narástlo už na šesť bodov. Rozhodlo o tom záverečné stretnutie v Prahe, v ktorom domáce zvíťazili nad Olomoucom 33:25

HC Zlín - Iuventa Michalovce 35:33 (22:16)
Najviac gólov: Štěrbová 10, Poznarová 8/3, Brablcová 6 - Tobiašová 12/2, Wollingerová 5, Hollá a Polláková po 4. Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: Větrovský a Pavel Novotný (obaja ČR), 350 divákov.

V polovici úvodného polčasu ešte viedli hostky z Michaloviec 7:3, ale domáce si už do prestávky trpezlivou hrou postupne vypracovali šesťgólový náskok (22:16). V druhom dejstve Michalovčanky začali hrať dve osobné obrany na strelkyne Zlína, ale napriek snahe (v 58. minúte znížili na 34:32) sa im podarilo výsledok tohto úrovňou nadpriemerného stretnutia už iba skorigovať.

DHC Slavia Praha - DMK Zora Olomouc 33:25 (17:11)
Najviac gólov: Černá 9, Kutlvašrová 7, Keclíková 7 - Fabíková 8, Hejtmánková 7, Kubáčková 5. Rozhodovali: Cipov, Pastierik (obaja
SR), vylúčené: 3:3, 7 m hody: 4/3 - 4/4, 250 divákov.