Okt 2021
PUSŠPSN
24

W17 EHF Euro 2015

Brunovský a Čanda vo finále GCC Club Championship


23.02.2011


21. februára sa vrátila slovenská medzinárodná rozhodcovská dvojica z 31. ročníka turnaja klubov "arabských krajín" (GCC Club Championship)


Rozhodcovské duo Brunovský - Čanda bolo po úspešnom decembrovom vystúpení na ME žien 2010 v Dánsku a Nórsku (zápas štvrťfinálovej skupiny Rumunsko - Čierna Hora a semifinále Rumunsko - Švédsko) na odporúčanie EHF delegované medzinárodnou hádzanárskou federáciou aj na prestížny klubový šampionát.

V Dohe, hlavnom meste Kataru, odohralo 7 družstiev z Kataru, Kuvajtu, Bahrajnu, Spojených arabských emirátov a Ománu počas 12 dní dovedna 14 stretnutí. Našich rozhodcov dopĺňalo ďalších sedem dvojíc z Ázie a Európy. "Viedli sme štyri stretnutia vrátane finálového zápasu medzi domácim katarským družstvom Al-Rayyan Club a majstrom Bahrajnu Al-Ahli. Je zaujímavé, že trvalo takmer dve a pol hodiny, nakoľko sa o výsledku nerozhodlo ani po dvojnásobnom predĺžení, ale napokon až v druhej sérii sedemmetrových hodov. Tieto stretnutia majú vždy zvláštnu atmosféru, vyplývajúcu z mentality hráčov, trénerov a funkcionárov," zvestoval svoje dojmy a zážitky z medzinárodného fóra Vladimír Čanda.
Nepokoje a demonštrácie, ktoré prostredníctvom médií pozorujeme v arabských krajinách, sa Kataru a našich rozhodcov, našťastie, dotkla len okrajovo. "V krajine vládla pokojná atmosféra. Akurát, keď v médiách prebehla informácia o ukončení vlády egyptského prezidenta, vypukli v uliciach krátke oslavy, ľudia sa tešili na znak podpory, mávali egyptskými a katarskými vlajkami, autá trúbili, hneď sa vytvorili dopravné zápchy, ale po krátkom čase sa situácia vrátila do normálu." priblížil atmosféru Čandov kolega Peter Brunovský.
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL