24

Iuventa presvedčivo, ŠKP opäť zaváhal

25.02.2011

Ženská WHIL odštartovala v piatok dvoma súbojmi 20. kola, v ktorých boli v akcii aj traja slovenskí zástupcovia.

V dvoch predohrávaných súbojoch 20. kola ženskej WHIL sa zrodilo víťazstvo Michaloviec a prehry Trenčína i ŠKP Bratislava. Z víťazstva sa radovala michalovská Iuventa, ktorá doma presvedčivo zdolala Trenčín rozdielom pätnástich gólov 45:30. ŠKP Bratislava utrpel už piatu prehru za sebou, tentoraz nestačil na nováčika z Mostu, ktorému podľahol 23:28, pričom bývala hráčka Bratislavčaniek Petra Beňušková zaťažila konto súpera deviatimi gólmi

Iuventa Michalovce - HK Štart Trenčín 45:30 (22:13)
Najviac gólov: Szöllösiová 10, Hollá 7, Wollingerová 6 - Šáteková 7, Kovaličková 6, Rechtorisová 5/1. Pok. hody: 4/4 - 9/5, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Daňo a Sabol, 800 divákov.

Zápas bol vyrovnaný len do 7. min, keď bol stav 4:4. Trenčín sa ešte raz dotiahol, keď v 19. min znížil na 11:14, ale nasledujúcu desaťminútovku prehral 0:8 a náskok Iuventy vzrástol na 22:11. Tento rozdiel skóre bol rozhodujúci a v druhom polčase družstvá stretnutie iba dohrávali.

ŠKP Bratislava - DHK Baník Most 23:28 (11:13)
Najviac gólov: Kodajová 9/4, Kochanová 4, Gáborová 4/2 - Beňušková 9/2, M. Vysloužilová 5, K. Dvořáková 5/5. Pok. hody: 7/6 - 7/7, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Vydra a Černý, 140 divákov.

Prvý polčas sa obe družstvá striedali vo vedení, hosťky umne dirigované novou posilou práve z ŠKP Beňuškovou si postupne
vybudovali náskok, ktorý už z rúk nepustili. Domácim opäť viazla streľba z väčších vzdialeností, odkiaľ sa vedela presadiť jedine mladá Kodajová.