16

Remízy v Bánovciach i Partizánskom

26.02.2011

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011.

Po dvoch piatkových predohrávkach, v ktorých Iuventa Michalovce vyhrala nad Trenčínom 45:30 a ŠKP Bratislava doma podľahol Mostu 23:28, ženská WHIL pokračovala v sobotu ďalšími piatimi zápasmi. V nich boli v akcii aj traja slovenskí zástupcovia. Najzaujímavejší súboj bol na programe v Bánovciach nad Bebravou, kde nováčik súťaže hostil Šaľu a po dramatickom priebehu sa napokon zrodila remíza 31:31. S deľbou bodov sa muselo zmieriť aj Partizánske, ktoré remizovalo s Pískom 25:25, keď gól znamenajúci nerozhodný výsledok strelila písecká Stellnerová iba dve sekundy pred záverečnou sirénou. WHIL pokračuje aj v nedeľu, v predohrávke 21. kola hostia Michalovce o 15.00 hod.Písek.

HK Danlog Partizánske - TJ Sokol Písek 25:25 (14:12)
Najviac gólov: Michnová 7, Z. Poláková 4/1, Minarčíková, Kankulová a Blažeková po 3 - I. Luzumová 5/2, Stellnerová, Borovská po 5. Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Dubaiová a Klieštiková (obe SR), 300 divákov.

Stretnutie, v ktorom domáce ešte na začiatku druhého polčasu viedli 18:12, sa napokon skončilo nerozhodne. O deľbe bodov rozhodla dve sekundy pred koncom hráčka Písku Stellnerová.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - HK Slovan Duslo Šaľa 31:31 (19:17)
Najviac gólov: Tóthová 9/2, Sušecová 7/2, Geričová 6 - Dubajová 7/5, Bérešová 6, Pileková 5. Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 2 - 7, ČK: Gogová - Weibelová, rozhodovali: Pavlát a Pešek (obaja ČR), 500 divákov.

Vyrovnané a bojovné stretnutie, v ktorom však dominovala nervozita, napokon nemalo víťaza. Bánovce nad Bebravou remizovali so Šaľou 31:31, napriek tomu, že po polčase viedli 19:17.

Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 21:33 (10:19)
Najviac gólov: Hrbková 7, Richvalská 7, Oroszová 2 - K. Černá 9, Kutlvašrová a Jedličková 5. Pok. hody: 5/5 - 2/2, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Horák a J. Novotný (obaja ČR), 250 divákov.

Domáce hráčky vstúpili do stretnutia zlou nohou, o víťazovi sa rozhodlo už v úvodnej desaťminútovke, v ktorej si Slavia vypracovala náskok 7:0. Duel sa následne už iba dohrával, hosťujúce hádzanárky napokon zaslúžene zvíťazili o 12 gólov 33:21.

DMK Zora Olomouc - HC Zlín 25:29 (12:10)
Najviac gólov: Hejtmánková 5/3, Samcová 5, Kubáčková a Fabíková po 4 - Salčáková 7, Poznarová 6/4, Talašová 4. Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 250 divákov.

Zápas mal veľmi dobrú úroveň, družstvá sa často striedali vo vedení. O víťazovi rozhodla pasáž v druhom polčase, ktorú hosťujúce hráčky vyhrali 7:2.

TJ Házená Jindřichuv Hradec - HC Britterm Veselí nad Moravou 17:23 (5:10)
Najviac gólov: Eliášová 4/2, Pilařová, Bubeníková a Krupicová po 3 - Chmelařová 7, Drotárová 4. Pok. hody: 5/2 - 2/1, vylúčené: 6 - 6, ČK: Pilařová (Jindřichuv Hradec) za 3 vylúčenia - Fleková (Veselí nad Moravou), rozhodovali: Kosmák a Hanák (obaja ČR), 250 divákov.

V prvom polčase dominovali hosťujúce hráčky, ktoré si vybudovali päťgólový náskok. Po zmene strán sa domáce prebudili, hra bola vyrovnanejšia, oba tímy sa ale spoliehali na obranu. Napriek snahe a zlepšeniu hry Jindřichuv Hradec nedokázal zvrátiť vývoj stretnutia.