18

Skvelá premiéra brankára Kolpaka

26.02.2011

Udalosťou 13. kola prvej ligy mužov bol štart skúseného brankára Maroša Kolpaka v drese Michaloviec na ihrisku susedného Trebišova.

Zemplínske prvoligové derby v sebe nieslo neopakovateľný náboj, ktorý sa skrýval v premiérovom štarte skúseného brankára Maroša Kolpaka v drese hostí z Michaloviec. Aj preto sa v hľadisku tiesnilo vyše 500 divákov, ktorí boli napokon svedkami prehry domácich 25:30, aj keď Slavoj ešte do prestávky viedol 15:14. To však ešte nechytal práve Kolpak.

Čochvíľa 40-ročný matador absolvoval s Michalovcami iba tri tréningy a v Trebišove nastúpil so symbolickým číslom 71, značiacim rok jeho narodenia. Keďže Kolpak má za sebou dlhší herný i tréningový výpadok, od začiatku dostal prednosť v michalovskej bráne Martin Bumbera. Aj on chytal výborne, v úvodných tridsiatich minútach si pripísal na konto deväť úspešných zákrokov, vrátane dvoch zneškodnených pokutových hodov. Kolpak si svoju premiéru odbil už v 7. minúte, za stavu 1:4 išiel do brány na pokutový hod, ktorý zahrával ďalší známy matador Slavomír Seman. Skóroval. To však ešte netušil, že práve pichol do osieho hniezda.

Maroš Kolpak dostal prednosť v druhom polčase a hoci z prvých troch striel inkasoval dvakrát, potom začal úradovať. Trebišovskí diváci s úsmevom šomrali, že hrať proti takémuto gólmanovi je proti pravidlám, nuž a Kolpak im svojim výkonom dal aj za pravdu. Krivkajúce Michalovce postavil na nohy práve on, či hrali domáci presilovku alebo sa naňho rútili osamote, ich strely lapal ako muchy. Celkovo naňho smerovalo 22 trebišovských pokusov, z ktorých chytil rovnú polovicu. Päťdesiatpercentná úspešnosť za jeden polčas nie je zlé číslo, tobôž ak sa Maroš ešte len dostáva do tempa. Každopádne v jeho prospech hrali skúsenosti, čo potvrdil aj pri zneškodnení dvoch pokutových hodov, keď sa takmer ani nepohol, napriek tomu bol úspešný. A o tom to celé je...

Štatistika

Trebišov - Michalovce 25:30 (15:14)

Vylúčenia: 3 - 3, ČK: 52. Furda (Trebišov, priama za hrubý faul), pok. hody: 7/3 - 2/1. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 500 divákov.

SLAVOJ: Kľučar, Telepčák - P. Nagy 5, Tabačko 3, Kocák, Šiška 8, Meluš, Kantor, Horňák, Piskay, Furda 1, Seman 5/3, Ivan 2, Gedeon 1.

HC winLand: Bumbera, Kolpak - Gamrát 9, Frajkor 5/1, Regenda 4, Dani 2, Kučera, Pivarník, Lörinc, Krajňák 2, Oblažný, Pilník 5, Kyseľ, Cibere 3.

Zvyšné výsledky 13. kola: Levoča - Dubnica 26:13 (12:5), Modra - Prešov B 32:32 (16:18), Stupava - Martin 21:20 (10:10). Nedeľa 27.2. 2011: Duslo Šaľa - Bojnice 30:19 (14:11), ŠKP "B" Bratislava - Malacky 37:35 (17:17).