2

Extraliga: víťazstvá Hlohovca a Považskej Bystrice

27.02.2011

Súhrn výsledkov 21. kola extraligy mužov

BRATISLAVA 26. februára (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola extraligy mužov v hádzanej:

ŠK Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 33:29 (19:13)

Najviac gólov: Firit, Ďuriš, Adamčík a J. Kozák po 6 - Rábek 8, Sivák 5, Tůma 5
Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 2-4 , rozhodovali: Brunovský a Čanda, 700 divákov

Do 15. minúty bol zápas vyrovnaný, družstva sa striedali vo vedení. Potom si domáci v 19 minúte šnúrou piatich gólov po sebe zabezpečili náskok 13:8, ktorý do konca polčasu upravili na 19:13. V druhom polčase sa hostia snažili skorigovať, v 56 minúte sa dotiahli na rozdiel troch gólov (31:28). No domáci boli v zápase lepším družstvom a zaslúžene zvíťazili 33:29

MŠK Hlohovec - HK Topoľčany 29:27 (12:10)

Najviac gólov: Bočkay 7, Laho 6, Pecko 6, Zaťko 6/1 - Masaryk 6, Kopecký 6, Mokríš 5/2
Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčení: 1- 3, rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, 350 divákov

Hlohovec od samého začiatku viedol a udával tempo hry. Mužstvo Topoľčian robilo veľa chýb, ktoré súper využíval. Herný prejav oboch tímov bol nepresvedčivý a tesný výsledok je dôkazom rozpačitosti oboch výkonov.