Máj 2024
2

S Radoslavom Antlom o reprezentácii či gólovom rekorde

06.03.2011

V 22. kole mužskej hádzanárskej extraligy padol rekord v počte nastrieľaných gólov: Tatran prešov - HC Štart Nové Zámky 49 - 39 (25:16)

V stredu 2. marca predohrali svoj zápas 22.kola mužskej hádzanárskej extraligy tímy Prešova a Nových Zámkov . 898 prítomných divákov videlo v podaní prvého, respektíve štvrtého tímu tabuľky stretnutie bohaté na góly. V prešovskej hale ich padol rekordný počet, ktorého hodnota sa zastavila na méte osemdesiatosem gólov.

Tatran Prešov – HC Štart Nové Zámky 49:39 (25:16)

Nové Zámky strelili na palubovke svojho súpera až 39 gólov, no na úspech to vonkoncom nestačilo. Prešovčania zaznamenali o 10 presných zásahov viac a zaknihovali už svoj osemnásty dvojbodový zápis v tejto sezóne. My sme sa po stredajšom zápase porozprávali s krídlom prešovského Tatranu Radoslavom Antlom, ktorý v deň zápasu oslávil 31. narodeniny.

Bilancia na stredu 2.3.2011 – 31 rokov, 16 gólov, 2 body

Rado, aký je váš pohľad na zápas, v ktorom padlo 88 gólov, čo je nový rekord extraligy v počte nastrieľaných gólov v jednom zápase?

Nechystali sme sa nejako špeciálne na rekord. Chceli sme vyhrať a do zápasu sme vstúpili s vysunutou obranou 2-4, ktorá nám už v prvom polčase vyniesla 25 presných zásahov. Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom streliť ešte ďalších 25 gólov a dosiahnuť tak hranicu päťdesiatky, no žiaľ, nepodarilo sa nám to a výsledok bol taký, aký bol.“

Váš tím inkasoval v zápase 39 gólov, Nové Zámky ešte o desať viac. Zdá sa, že v strenutí zlyhala obranná hra oboch mužstiev...

Z našej strany určite nebola najlepšia. V prvom polčase ešte vcelku dobre fungovala, no v druhom dejstve sme ponúkli súperovi viac priestoru, dovolili sme mu gólovo dotiahnuť sa na nás, ale napokon všetko dobre skončilo a body ostali doma.“

Stredajší duel by sme mohli premenovať na zápas Antl vs. Rábek, dvoch strelecky najlepších hráčov ligy. Ako ste vnímali rivalitu strelcov? Boli pred zápasom nejaké „hecovačky“?

(s úsmevom) Neviem či niečo bolo zo strany Olivera, no z mojej strany určite nie. Viete, ja moc na tie štatistiky nie som.“

To znamená, že ich nesledujete?

Ale sledujem. Určite si pozriem aj tabuľku strelcov a som rád, keď vidím seba čo najvyššie. Myslím si však, že nemôžem moje meno porovnávať s Oliverom či inými hráčmi, keďže strávim na palubovke v priemere 30, maximálne 35 minút . Za nejakým úspechom alebo rekordom v štatistikách preto nemierim.“

Preladíme na tému reprezentácie a naviažeme hneď na našu poslednú otázku. Ako vnímate fakt, že pred dvoma dňami ste stáli s Oliverom Rábekom proti sebe v extraligovom zápase ako súperi a o pár dní budete ťahať spolu za jeden povraz?

Myslím, že obaja sme dostatočne profesionálni hádzanári na to, aby sme vedeli, v ktorých zápasoch sme súperi a v ktorých kamaráti. V stredu sme stáli proti sebe, teraz však obaja hráme za Slovensko, v rovnakých farbách, s rovnakým cieľom, takže budeme ťahať za jeden povraz. O tom to predsa celé je.“

V stredu čaká reprezentáciu ťažký zápas proti Švédsku. Tešíte sa na Švédov?

Áno, ale len tak „normálne“. Naplno sa môžem tešiť až po vyhratom zápase. Viac ako na Švédov sa však teším na chlapcov, že sa uvidím s niektorými po dlhšom čase a zídeme sa spolu opäť všetci v pondelok na zraze.“

Čo by mohlo na Švédov platiť? Aká taktika?

Taktika? Tréner pripraví taktiku a určite si pozrieme aj nejaké video ohľadom hry tímu Švédska, ale ak by som mal ja povedať názor sám za seba, čo by mohlo na nich platiť, tak treba spomenúť hlavne kvalitnú obranu, v bráne výborný Rišo Štochl a rýchly prechod do útoku. “

Máte pred kvalifikačným dvojzápasom osobný cieľ?

Áno. Chcel by som minimálne jedno víťazstvo. Najlepšie by bolo vyhrať hneď v stredu v Bratislave, aby sme mohli pokojnejšie vstúpiť do druhého zápasu.“