2

W17 EHF Euro 2015

V extralige mužov len víťazstvá domácich

06.03.2011

V 22.kole doma zvíťazili Topoľčany, Považská Bystrica a Prešov, kde boli diváci svedkami 88 gólového rekordu.

Extraliga mužov 2010/2011 - 22. kolo:

HK Topoľčany - ŠKP Bratislava 33:24 (18:8)

Najviac gólov: Kovačech 9, Mokriš 7/2, Kopecký 6 - Mikuš 8, Slaninka 4, Mišenčík 4
Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčení: 4 - 8, rozhodovali: Rudinský a Mandák, 500 divákov

Domáce mužstvo bolo aktívnejšie od začiatku stretnutia a už v prvom polčase si vypracovalo rozhodujúci desaťgólový náskok. V drese Topoľčian dobre zachytal brankár Cibere, ktorý prispel k jednoznačnému víťazstvu 33:24. V závere duelu dostala príležitosť celá lavička domácich.

MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice 31:29 (15:13)

Najviac gólov: Vallo 7/2, Firit 6, Ďuriš a Kostelanský po 5 - M. Farkašovský 9/4, Fuňak 8, Hruščák a Čorej po 4
Pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčení: 7 - 4, ČK: Ďuriš - Jurko (obaja za tri vylúčenia), rozhodovali: Dvorský a Sivák, 950 divákov

Od začiatku stretnutia bolo jasné, že to ani pre jedno družstvo nebude jednoduchý zápas. V kvalitnom stretnutí rozhodol po vyrovnanom prvom polčase napokon dobrý výkon brankára Žernoviča v druhom dejstve. V napínavom závere domáci zvládli nápor súpera a tešili sa zo zisku dvoch bodov.

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 49:39 (25:16)

Najviac gólov: Antl 16/6, T. Mažár 7, Babjak a Mikéci po 5 - Rábek 7, Szücs, Szapu, Sivák a Kleis po 5
Pok. hody: 6/6 - 0, vylúčení: 2 - 6, rozhodovali: Gedeon a R. Rapač, 898 divákov

Úradujúci majster Tatran Prešov neponechal v predohrávanom zápase 22. kola extraligy s Novými Zámkami nič na náhodu. Hostia dokázali držať krok s favoritom do 13. min, keď bol nerozhodný stav 9:9. Šarišania potom gólmi z rýchlych protiútokov postupne zvyšovali svoj náskok, domáci diváci sa však napokon nedočkali vytúženej päťdesiatky v sieti súpera. Strelecky sa zaskvel Radoslav Antl, autor 16 gólov.