26

Prešov víťazne v Pécsi

09.03.2011

TM-LINE PTE-PVSE Pécs - Tatran Prešov 24:26 (14:17)

PÉCS 9. marca (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov sa po takmer mesačnej prestávke opäť predstavili v najvyššej maďarskej súťaži 2010/2011 a dosiahli ďalšie víťazstvo.

TM-LINE PTE-PVSE Pécs 26:24 (17:14)

Šarišania prehrávali v 6. min 3:4, ale po necelej štvrťhodine hry už mali štvorgólový náskok 9:5. Na polčasovú prestávku odchádzali s trojgólovým vedením 17:14. Po zmene strán sa domáci bojovnosťou dotiahli, znížili na rozdiel jediného gólu, Prešovčania však už víťazstvo z rúk nepustili a v záverečnej minúte upravili na konečných 26:24.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ bilanciu pätnásť výhier - tri prehry a v tabuľke im patrí 3. pozícia. Najbližšie sa hádzanári Tatrana predstavia v BB lige v sobotu 12. marca 2011 o 18.00 h, keď v rámci 20. kola privítajú v domácom prostredí tím Mezőkövesdi KC.